טיפול של פסיכולוג ילדים בחיפה – לאיזה ילדים זה מתאים?

October 22 2022doritr

מאז תקופת הקורונה הרבה מאוד ילדים זקוקים לטיפול פסיכולוגי. ילדים רבים חווים מאז תקופת הקורונה קשיים רגשיים בעלי אופי שונה. טיפול של פסיכולוג ילדים בחיפה יכול להתאים לילדים שגרים בעיר חיפה או הסביבה ומתמודדים עם בעיות של חרדה, ביטחון עצמי נמוך, דיכאון, בידוד חברתי, אובססיה ועוד.

ההתמודדות עם בעיות רגשיות יכולה להפוך לכדור שלג אם לא מטפלים בהן בהתחלה כשהן עוד קטנות וחלשות. ככל שעובר הזמן בו הילד או הילדה חווים קושי או מצוקה רגשית והם לא מקבלים טיפול מתאים – כך יש לקושי הרגשי נטייה להתעצם ולהחמיר.

פסיכולוג ילדים – לאיזה ילדים הוא יכול לעזור ובאיזו שיטת טיפול?

מרכז CBT יכול לעזור לילדים החל מגיל ארבע או חמש ועד בני נוער בני 18. מדוע לא רצוי לחכות לגיל מאוחר?

  • בגיל הילדות והנעורים הנפש והאופי מתעצבים. לכן הרבה בעיות נפשיות בבגרות מקורן בתקופת גיל זו.
  • ככל שהולכים לטיפול פסיכולוגי בגיל צעיר יותר – כך ניתן להתמודד עם הקושי טוב יותר
  • לילדים רבים אין מספיק חוזק רגשי להתמודד עם קשיים שונים כמו למשל קשיים חברתיים בבית הספר או גירושי הורים בבית שקורים ספציפית בגיל זה.

טיפולי פסיכולוגי מסייע לילדים לקבל את התמיכה והמעטפת הרגשית שלהם הם זקוקים. תמיכה זו יכולה לאפשר לילדים ובני נוער רבים לבטא את העולם הרגשי שלהם ולצמוח מתוך הקושי כך שהם חזקים יותר. אחד הדברים הכי חשובים בכל טיפול פסיכולוגי (כולל זה של ילדים ובני נוער) הוא הקשר שנוצר בין המטפל ובין המטופל.

אילו בעיות פסיכולוגיות ורגישויות יש לילדים?

לילדים ובני נוער יכולות להיות אותן בעיות פסיכולוגיות ורגשיות בדיוק כמו אלו שיש למבוגרים. גם ילדים ובני נוער יכולים לסבול מבעיות כמו דיכאון, חרדה, אובססיה, מאניה, פסיכוזה, בדידות, רגשי נחיתות וכו’.

עם זאת, ילדים בשונה ממבוגרים לא יודעים להסתיר תמיד את מה שעובר עליהם מבחינה רגשית. פעמים רבות כאשר ילד חווה מצוקה רגשית הוא יתפרץ על הסביבה שלו או ילך ויסתגר ממנה. לכן חשוב לשים לב לאופן בו הוא מתנהג בבית לעומת האופן בו הוא מתנהג בקרב קבוצת הגיל הטבעית שלו. לפעמיים מדובר בשוני מהותי ויש לשים לב לכך כאשר פונים לפסיכולוג ומתאימים עימו פגישת הכרות משותפת לילד ולהורים.

בסופו של דבר, התמודדות עם קושי רגשי ובמיוחד עם נושאים של בדידות וחרדה הפכו להיות הנחלה של ילדים ובני נוער רבים מאז הקורונה. התמודדות זו לא פשוטה וחשוב לתת לאותם הילדים ובני הנוער שחווים מצוקה, לעזור ולסייע להם בזמן אמת, כך שיוכלו להמשיך הלאה בחיים כמונו המבוגרים.

טיפול פסיכולוגי פרטני קצר מועד יכול לסייע לילדים ובני נוער רבים לצאת מחומות הבדידות והחרדה ולבנות מחדש את העולם הרגשי והחברתי שלהם.

Share:

gf-travelguide

הישארו מעודכנים