10 נקודות שכדאי לדעת בנוגע לאיטום קיר חיצוני

October 31 2022doritr

 

איטום של הקירות החיצוניים בכל מבנה חייב להיות איכותי. מדובר על דבר קריטי והכרחי לצורך מניעת חדירה של מים, במקרים הקלים יותר ובמקרים החמורים יותר לגרימת נזק עמוק ונרחב יותר למבנה עצמו. במאמר הבא תקבלו מידע אודות עשר נקודות מרכזיות שחשוב להכיר ולקחת לתשומת הלב בכל הנוגע לאיטום קיר חיצוני.

מה חשוב לדעת על איטום קיר חיצוני

ראשית כל, חשוב לדעת כי קיימות בשוק אינספור ווריאציות זולות פחות או יותר לחומרי איטום שונים הרלוונטיים עבור איטום קירות חיצוניים ואיטום הבית בכלל ועל כן, חשוב מאוד להקפיד בתהליך איטום קירות חיצוניים על עבודה עם חומרים תקניים בלבד.

שנית, חשוב מאוד להקפיד על בטיחות עבודה בגובה. יש לוודא כי הצוות אשר מבצע את עבודת האיטום של הקירות החיצוניים יהיה צוות מקצועי שעומד בראשו קבלן איטום מנוסה ומוסמך, אשר דאג להעביר את כל הצוות המקצועי הדרכה לעבודה בגובה. כמו כן, חשוב לוודא כי התשתיות יהיו מותאמות לכך. חשוב שיהיו דרכי גישה בטיחותיות לאזורים שבהם מתבצעת העבודה, כאשר אם מדובר על עבודה עם פיגומים חשוב מאוד שהפיגומים יהיו תקניים בלבד. שימוש בבמות הרמה במידת הצורך, ביצוע עבודות סנפלינג על ידי בעלי מקצוע מוסמכים במקרים שבהם לא ניתן לגשת לאזורי העבודה בדרכים אחרות ועוד.

נקודה שלישית וחשובה היא לוודא כי מטפלים בשורש הבעיה שהיא למעשה השורש של הסדק שמתגלה בקיר. טיפול בשורש של הסדק ובגורמים לו יבטיח שלא יהיה צורך לחזור ולתקן את אותה הבעיה שוב בקרוב ויבטיח כי העבודה לא מתבצעת לשווא.

עוד נקודה חשובה היא אישור ממונה בטיחות. במקרים מסוימים של עבודה בגובה יש צורך לאישור העבודות מטעם ממונה בטיחות. מדובר על תקן רשמי אשר מוגדר בחוק וחל על מקומות עבודה או פרויקטים מסוימים על פי קריטריונים המוגדרים מראש.

עוד נקודה חשובה היא דרישת אחראיות מלאה על העבודה. בדומה לכל הוצאה משמעותית אחרת חשוב להקפיד לקבל אחראיות על עבודת האיטום ועל כן חשוב לעבוד רק עם חברות איטום מנוסות ומקצועיות שמעניקות אחראיות מלאה לפרק זמן משמעותי.

חשוב לתת דגש לנקודות המפגש בקירות שהם: מסגרות החלון, מפגשי בטון ואלומיניום ושאר נקודות שבהן נפגשים מישורים שונים וחומרים שונים אשר מרכיבים את במבנה. מדובר על נקודות תורפה בכל הנוגע לאיטום וחדירה של מים ועל כן יש להקפיד על איטום ראוי.

יש להקפיד על חומרים אשר עומדים בתקן ישראלי. הקפדה על עבודה אך ואר עם החומרים העומדים בתקן הישראלי משמעותי כי החומרים הללו יהיו עמידים בתנאי אקלים ובמזג האוויר הישראלי ולא יתקלפו או יתפוגגו לאחר תקופה קצרה יחסית. החומרים הללו עמידים בפני השמש ונוגדים שחיקה לתזוזות הקרקע.

עוד נקודה חשובה היא לתת התייחסות רלוונטית לתפרי התפשטות של הסדקים בין קומה לקומה בבית או בבניין.

טרם מתחילים כל עבודת איטום של קירות חיצוניים חשוב מאוד לוודא ראשית כל הסרה של מערכת האיטום הישנה.

עוד נקודה חשובה שיש לתת עליה את הדעת היא התייחסות לנזקים עמוקים ונרחבים יותר. חשוב לוודא כי כתוצאה מחדירת המים לקיר לא נפגעו ברזלים אשר מחזיקים את המבנה. אם קיים חשד זה, יש לבדוק אם המכשור הרלוונטי את היקף וסוג הפגיעה ובמידת הצורך לבצע עבודות רלוונטיות לשיקום בטון. מדובר על נקודה בטיחותית הנוגעת לבטיחות של המבנה. כמובן שחשוב מראש להתייעץ עם יועץ איטום מקצועי ומנוסה שיסייע לכם בתהליך כולו לרבות היבטי הבטיחות שבו.

Share:

gf-travelguide

הישארו מעודכנים