למה הכלב לא מקשיב לי? טעויות נפוצות באילוף כלבים

October 04 2022doritr

אם החלטתם להתחיל בתהליך אילוף לכלב שלכם, אין דבר טוב מזה, מעבר לעובדה שהכלב שלכם ילמד לא מעט בתהליך זה, האילוף מהווה דרך יעילה וטובה מאוד לצורך פריקת אנרגיה עבורו וכן אמצעי מעולה לחיזוק הקשר שלכם אתו. יחד עם זאת, לא מעט מבעלי הכלבים אשר מתחילים לאלף את הכלב שלכם מבינים כי הכלב שלהם כלל לא מקשיב להם. לעיתים הם מרגישים שהוא עושה להם דווקא ולעיתים הם מרגישים שהוא פשוט לא מבין אותם. אין ספק כי מדובר על דבר מתסכל ביותר. אם הסיטואציה המדוברת נשמעת לכם מוכרת, כדאי שתקראו את הדברים הבאים.

טעויות נפוצות באילוף כלבים

כאשר מדובר על אילוף כלבים, חשוב שתדעו שישנן כמה טעויות נפוצות שלא מעט מבעלי הכלבים עושים והטעויות הללו פוגעות להם בתהליך האילוף:

הטעות הראשונה היא תדירות אימונים לא מספקת- חשוב מאוד שתדעו כי בכדי לאלף כלב בתהליך יעיל יש צורך להתאמן אתו כל יום ולכל הפחות שלוש פעמים בשבוע. האימונים צריכים להיות קצרים ופרודוקטיביים בני 5 עד 10 דקות. חזרתיות היא אחד המפתחות החשובים ביותר להצלחה.

טעות נפוצה נוספת היא תגובה שונה שלכם ושל בני המשפחה שלכם המתגוררים עם הכלב בכל פעם שהתנהגות כלשהי של הכלב מופיעה. חוסר העקביות המדובר מבלבל את הכלב, הוא לא מבין מה מצופה ממנו ובשל כך גם עלולות להתפתח התנהגויות לא רצויות נוספות. חשוב מאוד ליישר קו בין כל בני הבית ולהיות עקביים וגם רציונליים.

חשוב מאוד לקבוע כללי יסוד לכל בני המשפחה עבור התנהגויות מסוימות, כך לדוגמא: בכל פעם שאתם חוזרים הביתה אתם נותנים לכלב תשומת לב רק לאחר שביקשתם ממנו לשבת והוא התיישב. בכדי להגיע למצב כזה יש לבצע תרגולים יזומים במהלך היום בזמנים שנוחים לכם.

טעות נפוצה נוספת היא חוסר סבלנות. לא מעט בעלי כלבים מצפים מהכלב ללמוד התנהגויות במהירות בצורה מושלמת ומיידית. חשוב לדעת כי התהליכים הללו דורשים זמן ולהתאזר בסבלנות.

טעות נפוצה נוספת היא אי תרגול בסיטואציות וסביבות שונות. אל תחשבו שאם הכלב שלכם למד התנהגויות מסוימות הוא יבצע אותן בכל מקום ובכל מצב. כל התנהגות שאתם מלמדים את הכלב חשוב מאוד לתרגל במגוון רחב של מצבים והסחות דעת. תמיד כדאי לתרגל קודם כל בסביבה סטרילית שהיא לרוב תהיה בתוך הבית ללא הסחות דעת ובהדרגה לעלות את הקריטריונים. כלומר, לאחר שאתם רואים שהכלב הבין אתכם בבית, עליכם להוסיף לו עוד מקום ועוד סיטואציה להתמודד בה.

מה עושים אם הכלב עדיין לא מקשיב

אם קראתם על אילוף וניסיתם ליישם את כל השיטות אך עדיין הכלב שלכם לא מקשיב לכם, או אם יש לו בעיות התנהגות חמורות הדורשות אילוף מיוחד, כדאי לבחור באילוף כלבים בפנסיון על ידי מאלף כלבים מקצועי ומוסמך שיסייע לכם להתחיל את עבודת האילוף ולהטמיע בכלב יסודות טובים לעבודה אתכם בהמשך. אם לכלב יש גם בעיות גופניות וגם בעיות התנהגותיות, כדאי שתבחרו באילוף בפנסיון המציע בין היתר טיפולי הידרותרפיה לכלבים, אשר יכולים לסייע לכלב שלכם,

 

Share:

gf-travelguide

הישארו מעודכנים